دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول جز برترین دانشگاه­های کشور ترکیه است. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران می باشد. و دولتی است.

این دانشگاه در سال 1453 میلادی به دستور سلطان محمد عثمانی، بنا شد. پردیس مرکزی آن در میدان بیاضیت شهر استانبول واقع شده است. تاسیس این دانشگاه نقطه ی عطفی در زمینه آموزش عالی کشور ترکیه بود.

استانبول جزو پرجمعیت­ترین و بزرگترین شهرهای جهان است و در ترکیه بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر است. در سال 2010 به عنوان پاینخت فرهنگ اروپا شناخته شد. این شهر سومین شهر توریستی جهان است. در وسط این شهر تنگه بسفرس وجود دارد که استانبول را به شبه جزیره آناتولی و شبه جزیره تراکیه تقسیم می­کند.

دانشگاه استانبول دارای 16 دانشکده، دو پردیس و 13 انیستیتو می باشد. دارای دو مجتمع امکانات رفاهی شامل امکانات اجتماعی مدرن پروفسور ناظم ترزیوغلو و امکانات فرهنگی آموزشی بالتالمانه. در 45 شاخه متفاوت ورزشی در این دانشگاه فعالیت می شود.

دانشکده ها شامل؛ پزشکی، حقوق، ادبیات، هنر، اقتصاد، داروسازی، دندانپزشکی، مدیریت کسب و کار، ارتباطات، دانشکده آموزش از راه دور، آبزی پروری، الهیات، حمل و نقل و تدارکات، پرستاری، معماری، علوم سیاسی

این دانشگاه دارای 866 توافق نامه بین المللی با 85 کشور دنیا است.

دانشگاه استانبول دارای 6467 دانشجوی دکتری، 15862 کارشناسی ارشد، 52862 کارشناسی و جمعاً 75446 دانشجو می باشد، حدود 6000 دانشجو از این مجموع ایرانی می باشند. و همچنین دانشگاه استانبول دارای 911 پروفسور، 3456 دانشیار، 566 مدرس هیات علمی، 323 نیروی آموزشی، 1369 نیروی تحقیقاتی  می باشد.

این دانشگاه دارای 538 اختراع کاربردی است، 7451 نشریه علمی دارد. 150 شاخص H دارد. 14 مجله بین المللی در WEB OF SCIENCE دارد و به مدت 14 سال اسم آن در میان لیست دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. مرکز تحقیقاتی و لابراتوار آن به طور مداوم در حال تولید محتواست. از دیگر افتخارات دانشگاه استانبول این است که دو نفر از اعضای این دانشگاه جایزه نوبل را دریافت کردند، پروفسور عزیز سانجار در حوزه شیمی، و اورهان پاموک در حوزه ادبیات جایزه نوبل را دریافت کردند.

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *