SAT یا YÖS

SAT یا YÖS

برای جواب این سوال که آیا SAT بهتر است یا YOS باید به میزان دانش خود در مورد زبان انگلیسی و درس ریاضی آگاه باشید

امروزه آزمون SAT مثل سااهای قبل نیست در مورد نمره ی بالا در آزمون SAT باید بگوییم که شاید یک استاد آیلتس هم به زحمت بتواند آن نمره ای را که در SAT برای قبولب لازم است کسب کند یعنی اگر فکر کنیم با دوره ی های زبان یا دیپلم زبان بتوانید از پس آزمون SAT برای رشته های تاپ بر می آیید. به این سهولت نیست. همینطور اینکه در سالهای اخیر آزمون SAT خریداری می شود و درواقع مافیای تحصیلی باعث می شود شانس قبولی کسانی که خود برای SAT تلاش می کنند پایین بیاید.

موضوع بعدی اینکه، به دلیل اتفاقات پیش آمده برای آزمون SAT ، تکلیف این آزمون در ترکیه نامشخص است و به دلیل تقلبات ممکن است از اعتبار آن در ترکیه کم شود و هم اینکه شاید در آینده کلا مورد تایید نباشد.

آزمون یوس هم تنها سه درس است و آزمون زیان ترکی که برای تحصیل در دانشگاه ها مورد نیاز است یعنی تومر، دیگر براساس رتبه نیست بلکه یک نمره حد نصاب کافی است. اما آزمون یوس تنها ریاضی و هندسه و هوش است.

در اکثر موسسات یوس هر دو دوره یعنی هم دوره ی یوس و هم دوره ی SAT قابل برگزاری است اما توصیه ی گروه یوس اپلای به شما آزمون یوس است. هم به دلیل سهولت آزمون نسبت به کنکور ایران و SAT ، هم به دلیل دست یافتنی بودن این آزمون برای قبولی در رشته های مورد علاقه ی متقاضیان است.

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *