آزمون SAT یا YÖS

آزمون SAT یا YÖS

آزمون SAT یا YÖS

آزمون SAT

خب SAT چیست؟ یکی از دو آزمون استاندارد پذیرش دانشگاهی در ایالات متحده است. (دیگری ACT است). SAT توسط هیئت مدیره کالج، که برنامه های PSAT و AP (برنامه ریزی پیشرفته) را اداره می کند به صورت یک سازمان غیرانتفایی پیش برده میشود.

SAT ابتدا با آزمون IQ ارتش سازگار بود و برای اولین بار در سال 1926 به عنوان یک آزمون پذیرش کالج پذیرفته شد. با این حال، تا سال 1933، هنگامی که رئیس جمهور هاروارد شروع به استفاده از این آزمون برای ارزیابی متقاضیان بورس تحصیلی کرد، این آزمون فراگیر نشده بود، زیرا او معتقد بود که این یک سنجش مؤثر از پتانسیل فکری است.

این دیدگاه از SAT موجب محبوبیت آن شد و تا دهه 1940، آزمون استاندارد برای همه ی متقاضیان کالج شد، از این رو به بیش از 300,000 نفر در سراسر کشور اعطا شد.

تسلط SAT در آزمون پذیرش کالج، با ایجاد ACT در سال 1959 به چالش کشیده شد. اگر چه در ابتدا بسیار کمتر از SAT محبوب داشت ولی در مناطق midwest (بخشی از ایالات متحده که میان کوه های راکی و مرزشرقی اوهایو قرار دارد) و کوهستان برگزار میشد و در سال 2010 واقعا از SAT فراتر رفت و تبدیل به محبوب ترین آزمون پذیرش کالج شد.

آزمون YÖS

آزمونYÖS ترکیه با عنوان (Yabancı Öğrenci Sınavı) نام آزمونی است که  فارغ التحصیلان مقطع دیپلم متوسطه تبعه های خارجی، جهت ورود به دانشگاههای ترکیه شرکت کرده و بر اساس نمره و امتیاز کسب شده در آزمون yös مجاز به انتخاب رشته و پذیرش از دانشگاههای دولتی ترکیه میشوند. اغلب داوطلبان جهت آمادگی و قبولی در آزمون یوس با نمره بالای ۹۰ ، میبایستی در کلاس های یوس بصورت دوره های حضوری یا آنلاین شرکت کنند.

  • بصورت کلی آزمون یوس به منظور حضور و پذیرش در دانشگاههای دولتی ترکیه برگزار میگردد. البته برخی از دانشگاههای خصوصی نیز با این آزمون دانشجو پذیرش می کنند.

برای جواب این سوال که آیا SAT بهتر است یا YOS باید به میزان دانش خود در مورد زبان انگلیسی و درس ریاضی آگاه باشید

111 مرکز مشاوره تحصیلی و اپلای ترکیه و سایر کشور ها در سنندج
آزمون SAT یا YÖS

آزمون SAT

امروزه آزمون SAT مثل سااهای قبل نیست در مورد نمره ی بالا در آزمون SAT باید بگوییم که شاید یک استاد آیلتس هم به زحمت بتواند آن نمره ای را که در SAT برای قبولب لازم است کسب کند یعنی اگر فکر کنیم با دوره ی های زبان یا دیپلم زبان بتوانید از پس آزمون SAT برای رشته های تاپ بر می آیید. به این سهولت نیست. همینطور اینکه در سالهای اخیر آزمون SAT خریداری می شود و درواقع مافیای تحصیلی باعث می شود شانس قبولی کسانی که خود برای SAT تلاش می کنند پایین بیاید.

222 مرکز مشاوره تحصیلی و اپلای ترکیه و سایر کشور ها در سنندج
آزمون SAT یا YÖS

موضوع بعدی اینکه، به دلیل اتفاقات پیش آمده برای آزمون SAT ، تکلیف این آزمون در ترکیه نامشخص است و به دلیل تقلبات ممکن است از اعتبار آن در ترکیه کم شود و هم اینکه شاید در آینده کلا مورد تایید نباشد.

آزمون YÖS

آزمون یوس هم تنها سه درس است و آزمون زیان ترکی که برای تحصیل در دانشگاه ها مورد نیاز است یعنی تومر، دیگر براساس رتبه نیست بلکه یک نمره حد نصاب کافی است. اما آزمون یوس تنها ریاضی و هندسه و هوش است.

در اکثر موسسات یوس هر دو دوره یعنی هم دوره ی یوس و هم دوره ی SAT قابل برگزاری است اما توصیه ی گروه یوس اپلای به شما آزمون یوس است. هم به دلیل سهولت آزمون نسبت به کنکور ایران و SAT ، هم به دلیل دست یافتنی بودن این آزمون برای قبولی در رشته های مورد علاقه ی متقاضیان است.

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *