New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

رشته ی مهندسی عمران در ترکیه

رشته ی مهندسی عمران در ترکیه

یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در همه ی کشورها به خصوص کشور ترکیه مهندسی عمران است. هم اکنون داوطلبان  زیادی وجود دارند که مایل به تحصیل در این رشته هستند. در صورتی که به طراحی و ساخت و ساز پروژه های ساختمانی علاقه دارید، تحصیل در این رشته در ترکیه یکی از بهترین گزینه ها برای شما خواهد بود.

در کشور ترکیه دانشگاه های زیادی وجود دارند که جزو بهترین و برترین دانشگاه های بین المللی و جهانی هستند و مطابق با سیستم آموزشی اروپا و همچنین یک سیستم آموزشی استاندارد فعالیت می نمایند. بنابراین شما با گذراندن دوره ی تحصیلی خود در این رشته میتوانید یک مدرک شما بین المللی کسب کنید . همچنین می توانید به راحتی در اروپا به دنبال کار مطابق با رشته تحصیلی خود باشید.

 دلیل هایی برای  تحصیل در رشته مهندسی عمران در ترکیه

هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی مانند انگلستان، استرالیا ، چین ، کانادا و ایالات متحده بسیار کم است. البته این در صورتی است که مشغول به تحصیل در دانشگاه های دولتی آن باشید

      هزینه های اقامتی در ترکیه شامل هزینه اقامت ، غذا، پوشاک، رفت و آمد و … بسیار کم است.

دانشگاه های ترکیه بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان در نظر گرفته است. از این رو در صورتی که قادر به تامین هزینه ها در این کشور نباشید، می توانید از بورسیه های تحصیلی دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی بهره ببرید.

کشور ترکیه دارای فرهنگی مشترک میان اروپا و آسیا است. به همین دلیل به رغم حفظ فرهنگ آسیایی میتوانید با فرهنگ اروپایی یا غربی بهتر آشنا شوید و خود را با آن هماهنگ کنید.

یکی دیگر از دلایل انتخاب کشور ترکیه برای تحصیل در این رشته می توان به کادر آموزشی متخصص در دانشگاه های مربوط به آن اشاره کرد. اساتیدی که در این دانشگاه ها مشغول به کار هستند معمولا مهندسین زمینه های ژئوتکنیک، هیدرولیک، مدیریت فاضلاب و حمل و نقل نیز آموزش می دهند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و مقطع دکتری ۴ سال می باشد. در این مدت شما می توانید در زمینه های زیر به تخصص دست یابید:

مهندسی زیرساخت های انرژی و غیرنظامی

مهندسی محیط زیست

مهندسی حمل و نقل

مهندسی منابع آب

مهندسی سازه

مهندسی ژئوتکنیک

چند نمونه از بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته ی مهندسی عمران

دانشگاه اوزیگین

دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه فنی یلدیز

دانشگاه آتیلیم

دانشگاه بیلکنت

 دانشگاه یدی تپه

دانشگاه اوکان

دانشگاه  سابانجی

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *