New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

رشته ی سینما و بازیگری در ترکیه

رشته ی سینما و بازیگری در ترکیه

تحصیل در رشته ی بازیگری و سینما در دانشگاه های ترکیه باعث رسیدن به فرصت های شغلی عالی و فوق العاده در این کشور می شود.

چگونگی رشته ی بازیگری و سینما در ترکیه

محبوبیت تحصیل در رشته ی بازیگری و سینما برای داوطلبان ایرانی از آنجایی سرچشمه میگیرد که از محدودیت های افراد شاغل در سینما کاسته می شود و با مدرک بین المللی و جهانی که به آنها اهدا میشود می توانند به عرصه ی گسترده تر آمریکا و اروپا راه پیدا کنند. واحدها و درس هایی که در این رشته ارائه می شوند منطبق و کاملا اصولی با حرفه تئاتر و سینما هستند.

فارغ التحصیلان این رشته می توانند به طور مستقل به بازیگری و مجری گری بپردازند.

تست بازیگری در ترکیه یکی از شروط اصلی برای پذیرش در آکادمی و دانشگاه هاست. البته این مورد یکی از ویژگی های تمام رشته های هنری است . شما باید کاملا از نظر فیزیکی و گفتاری برای شرکت در این تست آمادگی لازم را داشته باشید. به همین دلیل توصیه ی ما به شما این است که حتما به طور مستقل تمرین کنید و از خودتان تست بگیرید.

تعدادی از آکادمی ها و دانشگاه های هنر در ترکیه وجود دارند که در سطح جهانی و ملی مطرحند. در این میان می توان به چند مورد اشاره کرد:

دانشگاه یدی تپه

دانشکده هنر و طراحی در ازمیر

دانشگاه کادیرهاس

دانشگاه اژه در ازمیر

دانشگاه سابانجی در استانبول

دانشگاه مارمارا در استانبول

دانشگاه کوچ در استانبول

دانشگاه حاجی تپه در آنکارا

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه معمار سینان

و…

تحصیل در رشته ی سینما و بازیگری در دانشگاه‌های ترکیه باعث رسیدن به فرصت‌های عالی و فوق العاده ی شغلی در این کشور می‌شود و برای تمام فارغ‌التحصیلان این رشته ، زمینه کار و دیده شدن در پروژه‌های بین المللی و جهانی فراهم خواهد شد.

دانشجویان رشته ی سینما در ترکیه با آموزش و یادگیری اصول پایه و مبانی سینما، دوره تحصیل خود را آغاز می کنند و سپس با انتخاب یک زمینه از سینما همچون فیلمنامه‌نویسی، بازیگری کارگردانی، مدیریت تئاتر و … به طور تخصصی در آن فعالیت می‌‌کنند. نکته مهمی که در مورد تحصیل رشته ی سینما در ترکیه وجود دارد این است که دانشجو باید برای ورود و بازی در عرصه بین و المللی و جهانی دانش کافی و مهارت را داشته باشد.

رشته سینما و بازیگری در ترکیه در یک دوره 4 ساله است، در این دوره‌ها تمرین‌های نفس، بداهه‌گویی …صدا، آموزش سخنرانی، بازیگری، و … برای دانشجویان ارائه می‌گردد.

تحصیل در این رشته ی هزینه ی بسیار مطلوبی میطلبد. از سراسر دنیا دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این رشته در دانشگاه های ترکیه داوطلب شده اند. البته هزینه ها بسته به نوع دانشگاه های خصوصی و دولتی متفاوت است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاور تحصیلی موسسه ی یوس اپلای مشورت کنید

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *