New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

طراحی مد در ترکیه

طراحی مد در ترکیه

چقدر در مورد رشته طراحی مد اطلاعات دارید؟

تفاوت طراح مد لباس و طراح دوخت چیست؟ به طورکلی تفاوت آموزش خیاطی با طراحی لباس در این است که آموزش خیاطی در نهایت منجر به دوختن لباس مفید، قابل استفاده به عنوان لباس روزمره و یا گاهی لباسی که می توان آن را به صورت عمده تولید کرد، می شود اما در طراحی لباس،لباسی دوخته می شود که علاوه بر قابلیت پوشش با ساختار هنری خاصی طراحی شده است. تفاوت عمده دیگر رشته طراحی و دوخت در این است که در طراحی لباس تمرکز اصلی به روی صرفاً طراحی و مدلسازی است اما در طراحی  دوخت بروی طراحی لباس کمتر تمرکز می شود و بیشترین توجه به روی دوخت و اجرا می باشد. یک طراح لباس باید تبحر خاصی در ایده پردازی و نوآوری داشته باشد. باید  با ارزشها، نوع پوشش و فرهنگ هر قومیتی آشنایی داشته و همچنین باید شخصیت و جایگاه افراد مختلف را در جامعه بشناسد. مثلاً؛ اینکه برای افراد دارای اندام لاغر چه چیزی مناسب است و یا فردی که دارای رنگ پوست سبزه است چه طرحی و چه رنگی باید استفاده کند.

شرایط تحصیل در رشته طراحی مد و لباس چگونه است؟

ترکیه بهشت طراحان  مد و لباس است برای همین تحصیل در رشته طراحی لباس در ترکیه نیز به همان اندازه طرفدار و خواهان دارد. از بهترین برندهای طراحی مد و لباس می توان به Olley, Oasis,Sunman  اشاره کرد. دانشگاه های مد و لباس ترکیه اغلب اعتبار جهانی دارند و مدارک بین المللی ارائه می دهند و بازار کار عالی برا ی فارغ التحصیلان این رشته فراهم می کنند. مقطع کارشناسی این رشته چهار سال می باشد و کنکور ورودی به این دانشگاه ها یوسYÖS  است.   

درآمد طراح لباس در ترکیه:    

میزان درآمد هر نفر طراح مد و لباس در ترکیه به طور میانگین ماهیانه 8000 لیر می باشد.  بیشترین میزان درآمد حدود 11000 لیر و کمترین میزان ماهانه حدود 4000 لیر است. میزان درآمد در این حرفه به مهارتهای شخصی، تجربه، جنسیت و محل کار و زندگی بستگی دارد، اما کلاً درآمد خانم ها از آقایان در این حرفه بیشتر است.

اسامی دانشگاه های دولتی  ترکیه که در رشته طراحی مد پذیرش دارند:

دانشگاه مارمارا  و معمار سینان در استانبول ، دانشگاه آنکارا، دوکوزایلول، دانشگاه اژه در ازمیر، سلچوک در شهر سلچوک، قاضیان تپ در شهر قاضیان، دانشگاه دوملوپینار در شهر شانلی اورفا، چوکورووا در شهر آدانا، چانا کاله در شهر چانا قلعه، دانشگاه جلال بایار در شهر مانیسا، آک دنیز در آناتالیا، آنادولو در شهر اسکی شهیر.

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *