New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

داروسازی

داروسازی

داروسازی (Eczaçilik Fakmultasi

رشته داروسازی در ایران یکی از سه رشته محبوب و برتر در ایران است و همچنین در کل دنیا هم جزء رشته های تحقیقی و پزوهشی است که بسیار طرفدار دارد. رشته سازی همانطور که از نام آن پیداست نقش مهمی در رابطه با تولید و ساخت دارو، بررسی وضعیت دارو در بدن انسان و موجودات زنده و همچنین تاثیر دارو در سلامت جامعه و کم کردن  بحرانهای بیماری زاست.

وضعیت تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه: 

به جرات میتوان گفت که کشور ترکیه ارزانترین گزیته جهت تحصیل در رشته های پزشکی می باشد وداروسازی هم از این قاعده مستثنا نیست. در اکثر دانشگاه های ترکیه مثل، دانشگاه آناتولی، آنکارا، حاجت تپه، مارمارا، قاضی، آتاتورک، آنادولو، چوکوروا، جمهوریت، دجله، اگه، ارجیس، استانبول، اینونو، ازمیرکاتب چلبی، کارادنیز، مرسین، سلچوک، سلیمان دمیرل، تراکیا و وان  رشته داروسازی تدریس می شود. بعلاوه یکی از دلالیل علاقمندی متقاضیان به تحصیل در این رشته اینست که می توانند در سال های بعد جهت ادامه تحصیل به کشورهای اروپایی حتی کانادا و آمریکا نیز مهاجرت کنند. دلیل این امر این است که معاهده ایی بین برخی از کشورهای دنیا برقرار شده است که به واسطه آن این کشورها می توانند تبادل دانشجو انجام دهند. از جمله ی این کشورها می توان به آلمان و ایتالیا و برخی از کشورها ی اتحادیه اروپا اشاره کرد. خوشبختانه ترکیه نیز عضو این معاهده بوده و دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیل با داشتن دانش زبان و سایر مدارک مورد نیاز به کشورهای دیگر مهاجرت نمایند. همچنین برخی از دانشگا ها ی ترکیه زیر نظر دانشگاه های کانادا سیستم آموزشی خود را برنامه ریزی کرده اند و این امکان برای دانشجویان فراهم است که در صورت تمایل  بعد از فارغ التحصیلی در ترکیه جهت ادامه تحصیل به این کشورها مهاجرت نمایند.

میزان درآمد یک داروساز در ترکیه و در سایر کشورهای چگونه است؟

یک داروساز در ترکیه به طور متوسط ماهیانه 002/10 لیر درآمد دارند. بازه حقوق ها از 022/5 تا 005/15 به ترتیب کمترین و بیشترین میزان درآمد یک داروساز در ترکیه است.

4 کشور پردرآمد برای فارغ التحصیلان رشته داروسازی به ترتیب:

1. آمریکا با میزان درآمد حداقل 000/107 دلار ماهیانه.

2. سوییس با متوسط درآمد 006/83 دلار ماهیانه.

3. کانادا با متوسط درآمد 007/80.

4. بریتانیا با متوسط درآمد 000/57 دلار در سال.

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *