New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

آزمون دولینگو چیست؟

آزمون دولینگو چیست؟

آزمون دولینگو یکی از آزمونهایی است که با شیوع کرونا جایگزین آیلتس شده است که می توان برای اپلای در دانشگاه های کانادا از آن بهره گرفت. دولینگو آزمونی کامپیوتری و تطبیقی  adaptıve میباشد. آزمون کامپیوتری به این معنی که شما در منزل خودتان و با شرایط بسیار راحت و استرس کمتر آزمون می دهید.  منظور از تطبیقی این است که سوال بعدی بر اساس چگونگی عملکرد شما در سوالات قبلی تعیین میشود. اگر سوالات ابتدایی را درست پاسخ دهید، سوالات بعدی شما سخت تر خواهد بود و اگر سوالی را اشتباه پاسخ دهید، سوالات بعدی شما ساده تر خواهند شد تا اینکه مجددا بتوانید به انها پاسخ درست دهید . این فرایند تا انتهای تست ادامه پیدا خواهد کرد. در واقع آزمون دولینگو بر اساس توانایی شما در زبان انگلیسی سوالاتش را طراحی میکند. بنابراین در مقایسه با آزمونهای سنتی به طور دقیق تر وکارآمدتری مهارتهای چهارگاه شما را مورد ارزیابی قرار می دهد.

نیازمندی های آزمون دولینگو :

1. برای شرکت در آزمون دولینگو شما موظف به داشتن پاسپورت می باشید

2. یک اتاق کاملا مناسب، نورگیر و ساکت؛  به دور از مزاحمتهای فیزیکی و سرو صدا باشد.

3. 60 دقیقه زمان بدون هیچ مزاحمت، اتلاف وقت و  قطع شدن اینترنت. بنابراین باید از اینترنت پرسرعت استفاده کنید.

4. استفاده از وب کم فول اچ دی، میکروفون و اسپکیر الزامیست.

منابع آزمون:        

شبیه به هر آزمون زبانی دیگر مثل TOFEL یا  IELTS دولینگو هم  نیاز به تسلط در  استراتژیها، ساختار، گرامر، املاء، تلفظ و دایره لغات دارد. چهار مهارت اصلی Listening ،speaking reading، writing  مورد سنجش قرار می گیرد. برای قبولی در آزمون دولینگو کسب نمره حداقل ١٢٥ از ١٦٠ لازم است.

ساختار آزمون دولینگو به چه صورتی می باشد؟  

1. مقدمه سریع: این بخش بارم ندارد و مدت زمان آن ١٠ دقیقه است و تنها قوانین و الزامات دولینگو را معرفی می کند.

2. سوالات تطبیقی: مدت زمان این بخش ٢٥ دقیقه است. ترتیب سوالات در این بخش کاملا تصادفی است و هدف ارزیابی دایره لغات ،vocabulary دستور زبان grammar، تلفظ pronunciation، نوشتن و خواندن reading & writing و توانایی شنیداری listening  می باشد. اما دو سوال آخر استثنا هستند.پاسخ به سوال اول  بین 50 تا 100 کلمه میباشد و سوال دوم بین 30 تا 90 ثانیه صحبت کردن است.

3. مصاحبه ویدیویی و نوشتن  نگارش : این قسمت اگرچه بارم نداد و ده دقیقه طول میکشد و همچنین نوع سوالات خیلی قطعی نیستند اما پاسخ های شما در ابن بخش توسط  دانشگاه و کالج هایی که مدرک دولینگوی تان را ارسال میکنید مهم است به همین دلیل این بخش از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. اول، یک فایل ویدیویی (شفاهی) در حد ١ تا ٣ دقیقه به انتخاب خود داوطلب ارسال می شود. دوم، داوطلب اجازه دارد بین  ٣ تا ٥ دقیقه در قسمتی که برای او مشخص شده  از بین چند موضوع یکی را انتخاب کرده و در مورد آن بنویسید. برای هر یک از این دو بخش 30 ثانیه فرصت داده میشود تا داوطلب موضوعات را بخواند و انتخاب کند. اگرچه این بخش نمره ندارد اما پاسخ دادن به این بخش برای آینده تحصیلی،  نوع کالج و دانشگاه انتخابی مهم است.

مزایای آزمون دولینگو:

1. چون ابن آزمون بصورت آنلاین و در منزل شخصی شما انجام می شود میزان استرس و اتلاف وقت در آن کمتر می باشد.

2. هزینه آزمون دولینگو $ 49  است که به نسبت آیلتس و تافل بسیار  کمتر می باشد.   

3. مدت زمان این آزمون یک ساعت و جواب آن دو روز بعد اعلام می شود.

4. آین آزمون مورد قبول بیش از 3000 دانشگاه و مرکز غلمی در کانادا، استرالیا و فرانسه می باشد.

5. پس از دریافت کارنامه بدون اتلاف وقت و پرداخت هزینه می توانید نتیجه آزمون خود را به هزاران دانشگاه و کالج در سراسر دنیا ارسال کنید.    

شاید بزرگترین ایراد آزمون دولینگو و البته تنها عیب آن این است که چون به دلیل شیوع کرونا و اوج اپیدمیک سراسری  جایگزین آزمون های حضوری شده است هر لحظه امکان لغو شدن آن هم وجود دارد. بنابراین تا کاملا مطمئن نشده اید که این آزمون مورد تایید دانشگاه مورد نظرتان هست یا خیر اقدام به ثبت نام نکنید. از زمانی که تصمیم به شرکت در این آزمون گرفتید باید لحظه ایی وب سایت دانشگاه مورد نظر خود را چک کنید.         

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *