New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

آیا زندگی در ترکیه ارزان است؟

آیا زندگی در ترکیه ارزان است؟

جواب این سوال به این بستگی دارد که شما اهل کجا باشید و از کدام کشور به ترکیه آمده باشید. من به مدت سه سال در آنکارا زندگی کردم. بعضی از هزینه ها به نسبت کمتر هستند که در اینجا من بترتیب به آنها اشاره میکنم.

١. میوه و سبزیجات از ارزانترین محصولات غذایی میباشند

٢. اجاره منزل، من در یک آپارتمان دو خوابه با یک آشپزخانه کوچک در مرکز شهر زندگی میکنم که اجاره آن ماهانه یک هزار لیر است.

٣. پوشاک، پوشاک های تولید داخل و یا لباسهایی که توسط خیاط های محلی دوخته میشوند بسیار ارزان هستند.

٤. هزینه آرایشگاه از مخارجی است که جزء مخارج همیشگی نیست. اما به تجربه من یک کوتاهی ساده و سشوار کردن مو بسیار ارزانتر از محل زندگی من در روسیه است. من چندین آرایشگاه در چندین نقطه مختلف شهر آنکارا را امتحان کرده ام بنظرم قیمت ها یکسان و کیفیت کار همگی خوب بود.

اما هزینه انرژی مثل گاز، برق، ایاب و ذهاب  کلاً زیاد است. گاز در ترکیه جهت گرم کردن آب و سیستم گرمایشی در زمستان استفاده میشود، خصوصا در ماههای سرد سال فیش های پرداختی بشدت بالا میرود. 

برق هم در ماههای سرد سال بسیار بالاست، خصوصا برای من که آپارتمانم بسیار سرد است و مجبورم از هیترهای برقی در روزهای سرد استفاده کنم. سیستم های حمل و نقل مثل مترو برای دانشجویانی که کارت دانشجویی دارند، تقریبا نصف میباشد وگرنه تهیه بلیت های یک طرفه بسیار پرهزینه است.      

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *