New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک

نوع دانشگاه:دولتی

استان: ارزروم

تاسیس: 1957

رئیس: پروفسور دکتر. Ömer Çomaklı

شهر زیبای ارزروم

همان طور که می‌دانید شهر ارزروم یکی از شهرهای تاریخی و فرهنگی ترکیه به شمار می‌آید. این شهر دارای قدمت ۴۰۰۰ ساله است. بناهای تاریخی و فرهنگی بسیاری در این شهر ساخته شده‌اند و سالانه گردشگران زیادی از سراسر نقاط جهان برای بازدید از مناطق فرهنگی و تاریخی و آثار باستانی به شهر ارزروم سفر می‌کنند. این شهر دارای طبیعت بسیار زیبا و جاذبه‌های طبیعی نیز است. طبیعت زیبای شهر ارزروم گردشگران زیادی را از سراسر نقاط جهان به سوی خود جذب می‌کند. برای مثال کوه پالاندوکن در فصل زمستان پوشیده از برف می‌شود. در این کوه مسابقات دانشگاهی و ورزش‌های زمستانی بسیاری نیز برگزار می‌شود.

علاوه بر اینها می‌توان گفت که ارزروم یکی از بهترین شهرهای دانشجویی و مقصدهای تحصیلی در کشور ترکیه به شمار می‌آید. چرا که هزینه‌ی زندگی در این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای ترکیه و شهرهای اروپایی بسیار پایین‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. می‌توان گفت هر دانشجو برای زندگی در شهری مانند ارزروم ماهانه به ۳۰۰ الی ۶۵۰ دلار در ماه نیاز دارد. البته باید اضافه کرد که هزینه‌های زندگی بسته به سبک زندگی دانشجو و محل زندگی او می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال دانشجویان می‌توانند از امکانات رفاهی دانشگاه مانند خوابگاه یا سلف دانشجویی بهره مند شوند و با هزینه‌ی کمتری اقامت و خوراک خود را تهیه نمایند. همچنین دانشجویان می‌توانند به منظور کاهش هزینه‌های اجاره‌ی مسکن و هزینه‌های قبوض انرژی به صورت مشترک یک آپارتمان را اجاره کنند.

دانشگاه آتاتورک:

دانشگاه آتاتورک دانشگاهی است که در سال 1957 در ارزروم تاسیس شدو هفتمین دانشگاه از نظر قدمت در ترکیه است.فاصله آن از مرکز شهر ارزروم 1.5-2 کیلومتر است. پردیس دانشگاه آتاتورک ، فضای داخلی 850.000 متر مربع در محوطه دانشگاه قرار گرفته است. دشت ارزروم قسمت عمده ای از دانشگاه را پوشش می دهد دومین پردیس بزرگ ترکیه است. اولین پردیس برنامه ریزی شده ترکیه را در این شهر تأسیس کرده است.

بیمارستان دانشگاه در مرکز خود نقش مهمی در بهداشت و درمان برای تمام آناتولی شرقی و منطقه دریای سیاه شرقی دارد.

رنکینگ دانشگاه آتاتورک

جهانی: رتبه 979 

ملی:  رتبه 13

آسیا: رتبه 278

دانشکده های دانشگاه

دانشکده تربیت بدنی 

دانشکده معماری و طراحی 

      معماری منظر

      برنامه ریزی شهر و منظقه

 دانشکده کشاورزی 

دانشکده علوم 

دانشکده ادبیات 

      فلسفه

      صنعت تاریخ

      صنعت تاریخ ( انگلیسی )

      روابط عمومی

     تاریخ

     تاریخ ( انگلیسی )

     ادبیات زبان ترکی

     ادبیات زبان ترکی ( انگلیسی )

     ادبیات لهجه چاغداش

     ادبیات لهجه چاغداش ( انگلیسی )

     ادبیات زبان روسی

     ادبیات زبان عربی

     ادبیات زبان عربی ( انگلیسی )

     ادبیات زبان انگلیسی

     ادبیات زبان انگلیسی ( انگلیسی )

     جغرافیا

دانشکده اقتصاد 

     اقتصاد

     مدیریت

     اداره امور عمومی

     اداره امور عمومی (انگلیسی )

     اقتصاد سنجی

     تجارت و تدارکات بین المللی

دانشکده مدیریت بازرگانی 

دانشکده پزشکی 

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده علوم زمین 

دانشکده مهندسی 

     مهندسی محیط زیست

     مهندسی الکترونیک برق

     مهندسی الکترونیک برق ( انگلیسی )

     مهندسی ساختمان

     مهندسی ساختمان ( انگلیسی )

     مهندسی شیمی

     مهندسی مکانیک

     مهندسی صنایع

     مهندسی کامپیوتر

دانشکده الهیات 

      الاهیات

      الاهیات ( انگلیسی )

      الاهیات ( عربی )

دانشکده هنرهای زیبا 

      سینما ، رادیو، تلویزیون

      عکاسی

      طراحی مد

دانشکده شیلات 

     مهندسی شیلات

 دانشکده ارتباطات 

      روزنامه نگاری

      روزنامه نگاری ( انگلیسی )

      رادیو، سینما، تلویزیون

دانشکده داروسازی

دانشکده دامپزشکی 

دانشکده حقوق 

دانشکده علوم زمین اولتا 

دانشکده کشاورزی

     مهندسی مواد غذایی

     گیاهان مزرعه

دانشکده علوم بهداشتی 

     رژیم و تغذیه

دانشکده علوم ورزشی 

     مدیریت ورزشی

     مدیریت ورزشی ( انگلیسی )

دانشکده گردشگری 

     هنرهای آشپزی و آشپزی

     هنر های آشپزی و آشپزی ( انگلیسی )

     مدیریت گردشگری

     راهنمای گردشگری

دانشگده علوم انسانی و اجتماعی اولتو

خدمات مالی و امور بانکی

فرصت های بورسیه دانشگاه آتاتورک

هنگام تحصیل در دانشگاه آتاتورک ، می توانید از فرصت های بورس تحصیلی ارائه شده از طریق بنیاد توسعه و KYK بهره مند شوید. با این حال ، برخی از موسسات دولتی و سازمان های غیردولتی و بخش خصوصی گاه به گاه فرصت های بورس تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهند. علاوه بر این ، یک برنامه اشتغال پاره وقت دانشجویی در واحدهای بخش دانشگاه اجرا می شود. توضیحات مربوط به این برنامه در ابتدای هر سال تحصیلی به دانشجویان اعلام می شود.

امکانات خوابگاه دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک ، یکی از بسیاری از موسسات آموزشی است که نیازهای اقامتی دانشجویان در ترکیه را برآورده می کند. در داخل دانشگاه ، خوابگاه های دولتی وجود دارد که می تواند بیش از 26 هزار دانشجو را با فضای زندگی سالم ، راحت و همچنین فضای مطالعه مناسب پذیرا باشد.

در حالی که اتاق های خوابگاه ها خصوصی ، نیمه خصوصی و عمومی است ، 3 نوع اتاق مختلف وجود دارد ، در حالی که همه اتاق ها برای هر دانش آموز یک تخت ، کمد لباس ، میز مطالعه ، کتابخانه و جا کفشی دارند. در خوابگاه ها یک سیستم اسکن امنیتی اثر انگشت با یخچال ، پخش تلویزیونی متمرکز ، دسترسی به شبکه اینترنت و لباسشویی رایگان وجود دارد. علاوه بر این ، تعداد زیادی خوابگاه خصوصی ، آپارتمان و مهمانسرا متعلق به نهادهای دولتی در شهر وجود دارد.

محوطه دانشگاه

دانشگاه آتاتورک که در 35 هزار و 870 متر مربع در منطقه 2 تاسیس شده است دارای بزرگترین پردیس ترکیه است. با مقررات زیست محیطی و ساختار معماری خود ، پذیرای ده ها هزار دانشجو است. دانشکده ها ، خوابگاه ها ، اتاق های اقامتی ، مهمانسرا ، واحدهای بهداشتی ، بیمارستان تحقیقاتی و بیمارستان دندانپزشکی ، دادگاه ها ، اماکن ورزشی ، استادیوم ، امکانات اجتماعی ، فرهنگسرا ، کتابخانه ، امکانات چاپ ، سالن های کنفرانس ، سینما ، مکان های مختلف خرید ، کافه ها و رستوران ها و موارد دیگر این دانشگاه با جمع آوری مناطق مختلف ، امکانات مختلف و فعالیتهای مختلف در یک دانشگاه واحد مرکزی ، تقریباً مانند یک شهر کوچک ، دانشگاه را با زندگی دانشگاه متفاوت کرده است. دانشگاه آتاتورک در مجموع از 12 پردیس و همچنین دانشکده ها و مدارس موجود در استان ها و نواحی اطراف و همچنین پردیس مرکزی تشکیل شده است.

پردیس مرکزی که در هر فصل زیبایی متفاوتی دارد ، مجاورت با مرکز شهر مشکلات حمل و نقل را برطرف می کند و حمل و نقل را به هر نقطه از شهر فراهم می کند.

فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی

فرصتهای متنوعی در سراسر دانشگاه برای دانشجویان فراهم شده است تا از وقت خود در خارج از کلاس نهایت استفاده را ببرند. در این فعالیت های فرهنگی ، هنری و علمی ، هیچ گونه هزینه ای از دانشجویان دریافت نمی شود ، اما این فعالیت ها به صورت عمومی به نمایش گذاشته می شود.

امکانات و فعالیتهای ورزشی

به عنوان یک دانشگاه ، با هدف فراهم آوردن فرصت هایی برای انواع فعالیت های ورزشی ، اهمیت لازم را برای امکانات ورزشی قائل شده است. ورزش های زمستانی به دلیل شرایط آب و هوایی و تغییر شکل ارزروم اهمیت پیدا کرده اند. اسکی و کوهنوردی مورد توجه قرار گرفت. این مرکز اسکی ، که 6 کیلومتر با پردیس دانشگاه فاصله دارد ، فرصت های مختلفی را در مورد ورزش های زمستانی به دانشجویان و مربیان ارائه می دهد و خدمات آخر هفته از پردیس تا مرکز اسکی ارائه می شود.

همچنین در داخل دانشگاه ؛

10 سالن ورزشی (باز-بسته) ،

1 استادیوم بزرگ ،

2 زمین فوتبال ،

4 زمین تنیس ،

1 زمین بسکتبال باز و 1

استخر سرپوشیده

فعالیت های ورزشی در دانشگاه نیز ارائه می شود.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *