New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

دانشگاه یدیتپه

دانشگاه یدیتپه

نوع دانشگاه: خصوصی

استان: استانبول

سال تأسیس: 1996

رئیس: پروفسور دکتر. کنان آیکوت بینگول

دانشگاه Yeditepe یک دانشگاه بنیادی است که تحصیلات خود را در استانبول ارائه می دهد . این دانشگاه توسط بنیاد آموزش و فرهنگ استانبول (بنیاد İSTEK) در سال 1996 با قانون شماره 4142 تأسیس شد. بنیانگذار آن Bedrettin Dalan است. با توجه به اندیشه های کمالگرا ، هدف آن پرورش جوانان کاملاً متعهد به اصول و اصلاحات آن است ، افرادی سکولار ، معاصر ، محقق و مبتکر ، مسلط به مسائل و فن آوری های اساسی ، که به فرهنگ جهانی رسیده اند و تقویت شده اند . تقویت هویت شخصی جوانان هدف توسعه است. دانشگاه یدیتپه با برنامه ها و شیوه های مدرن آموزشی ، آموزشی معطوف به عصر اطلاعات را ارائه می دهد.


دانشگاه یدیتپه دانشکده هایی همچون  دندانپزشکی ، داروسازی ، آموزش ، علوم و ادبیات ، هنرهای زیبا ، حقوق ، علوم اقتصادی و اداری ، ارتباطات ، معماری ، مهندسی ، علوم بهداشتی ، پزشکی و علوم بازرگانی را دارا میباشد.

دانشگاه یدیتپه به زبان انگلیسی تدریس میکند. 

این دانشگاه دارای اولین سیستم خورشیدی بام نصب شده در پردیس دانشگاه است که توانایی تولید انرژی خود را دارد.

جدا از زندگی دانشگاهی، یدیتپه با ۴۴ کلوب دانشجویی و فعالیت هایی مختلف فرصتی را برای خودسازی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. یدیتپه با موفقیت های به دست آمده در ۴۲رشته مختلف ورزشی، همیشه در بین تمام دانشگاه های ترکیه جزئی از بهترین ها بوده است.

همکاری با بیش از ۷۰۰ دانشگاه برجسته ی بین المللی به خصوص با دانشگاه های ایالات متحده، کانادا، آمریکای جنوبی، اروپا، روسیه و … این دانشگاه را به دانشگاهی پیشگام در آموزش عالی ترکیه تبدیل کرده است.

برای ورود به این دانشگاه در مقطع کارشناسی باید در آزمونyös  شرکت کرد. برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز شرکت در آزمون های آلس یاGRE یا GMAT  الزامی است. از آنجایی که تدریس در دانشگاه یدی تپه انگلیسی است به همین دلیل باید مدارک زبان مانند آیلتس یا تافل را به دست آورد.

بیمارستان های دانشگاه یدیتپه با داشتن امکانات مجهز به فناوری برتر و سیستم های هوشمند از 26 آگوست سال 2005 مشغول به فعالیت هستند.

دانشکده ها

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده داروسازی

دانشکده آموزش

دانشکده علوم و ادبیات

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

دانشکده ارتباطات

دانشکده مهندسی

دانشکده معماری

دانشکده علوم بهداشتی

دانشکده علوم بازرگانی

دانشکده پزشکی

موسسات

موسسه علوم تربیتی

موسسه علوم

موسسه علوم اجتماعی

موسسه علوم بهداشتی

موسسه اصول و انقلاب آتاتورک

دانشکده علوم کاربردی

فرصت های بورسیه دانشگاه

بورس تحصیلی-ÖSYS

بورس تحصیلی -KYK

امکانات خوابگاهی دانشگاه یدیتپه

خوابگاه های واقع در پردیس واقع در آتاشهیر در مرکز استانبول ظرفیت 4،250 تختخواب را دارند. در حالی که تحصیلات دانشگاهی خود را در استانبول ادامه می دهید ، در یک پردیس کاملاً مجهز که در زمینی به مساحت 123000 مترمربع ساخته شده است ، می توانید از امکانات خوابگاه در دانشگاه بهره مند شوید.

سایر امکانات:

پارکینگ

استودیوی موسیقی ، رادیو استودیو

سالن ورزشی ، سالن کنفرانس ، سالن سینما

استخر

حمل و نقل

بانک

مرکز بهداشت

زمین تنیس

آمفی تئاتر

سالن غذاخوری

 امنیت

خوابگاه دانشجویی

کارواش

 آرایشگاه

کافه تریا

کتابخانه

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *