New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

دانشگاه قاضی

دانشگاه قاضی

تاریخ:

دانشگاه دولتی Gazi (قاضی یا گازی )، که شروع کار آن در سال 1926 با دستور Gazi Mustafa Kemal Atatürk انجام شد و با نام “مدرسه آموزش متوسطه و موسسه آموزش” شروع به کار کرد . نام آن در سال 1929 به “مدرسه و معلم تربیت معلم گازی” تغییر یافت ، در سال 1976 به “موسسه آموزش گازی” تغییر نام یافت و در سال 1982 هویت “دانشگاه گازی” را به دست آورد.

امروزه با 10 دانشکده متشکل از آموزش ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، علوم بهداشتی ، علوم مهندسی ، معماری ، فناوری ، علوم ورزشی و علوم کاربردی ، یک دانشکده ، سه آموزشگاه حرفه ای و پنج موسسه فعالیت می کند.

دانشگاه Gazi؛ در تأسیس چوروم هیتیت ، نوشهر حاجی بکتاش ولی ، دانشگاه کرشهر آهی اوران ، دانشگاه کاستامونو و سرانجام دانشگاه آنکارا حاجی بایرام ولی ایفای نقش کرد. این دانشگاه دانشگاهی است که تجربیات و دانش خود را به اشتراک گذاشته است.

علاوه بر برنامه های ترکی ، دانشگاه Gazi دارای برنامه های انگلیسی مانند پزشکی ، مهندسی مکانیک ، مهندسی شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی برق-الکترونیک ، مهندسی صنایع و آکادمی ASELSAN است ، جایی که تحصیلات تکمیلی را با دانشگاه های مختلف ارائه می دهد ، همچنین همکاری هایی مانند برنامه های دیپلم مشترک با دانشگاه های خارج از کشور  را انجام می دهد.

دانشگاه Gazi، یک دانشگاه شهری در مرکز آنکارا، پردیس مرکزی بشویلر است و دارای پردیس هایی در Emek، Maltepe، Ostim، Gölbaşı و Kahramankazan است. تقریباً 37 هزار دانشجو امروز در حال تحصیل هستند. همچنین میزبان دانشجویان خارجی است که از کشورهایی مانند جمهوری های ترک، قفقاز، اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آمریکا و… می آیند. دانشگاه Gazi، تقریباً بیش از 10 هزار دانشجو در برنامه های تحصیلات تکمیلی خود دارد. در توسعه ی ترکیه ، دانشگاه Gazi که نقش مهمی در دانش آکادمیک و فن آوری نسل های جوان دارد ، موفقیت خود را در آموزش به شاگردانش هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی ثابت کرده است. 

رتبه ی 5 دانشگاه اول در ترکیه بین دانشگاه های با سابقه را دارد

جزئی از 500 دانشگاه برتر جهان با توجه به سایت موسسه ی تحقیقاتی URAP و LEIDEN

در زمینه ی مهندسی سومین دانشگاه ترکیه و جزئی از 300 دانشگاه برتر جهان است

کتابخانه ی مرکزی دانشگاه گازی :

کتابخانه ی مرکزی این دانشگاه یکی از بزرگترین و مجهزترین کتابخانه های دانشگاه است که 24 ساعته در خدمت دانشجویان است . دارای 229.172 هزار کتاب چاپی و 1011.493 کتاب الکترونیکی است. پایان نامه های چاپی و الکگترونیکی بسیاری در کتابخانه وجود دارد. همچنین 143 اثر با حروف الفبای بریل و 1018 کتاب صوتی برای افراد نابینا و کم بینا وجود دارد.

در کتابخانه ی دانشگاه گازی تقریبا 200 ظرفیت استفاده از رایانه …ظرفیت نشستن 1500 نفر … سیستم اینترنت بی سیم و سیمی … موسیقی و فیلم و غیره … و سالن کنفرانس با ظرفیت صندلی 143 نفر.

امکانات دانشگاه

  • باشگاه رقص
  • باشگاه موسیقی
  • سالن تئاتر
  • باشگاه پیشکسوتان
  • باشگاه فوتبال آمریکایی
  • باشگاه شطرنج
  • خدمات درمانی

ترجیحات خوابگاهی دانشجویان دانشگاه Gazi چیست؟
3 گزینه خوابگاه مختلف برای دانشجویان دانشگاه وجود دارد.
الف) خانه دانشجویی :دانشجویانی که در دانشگاه Gazi تحصیل می کنند معمولاً در مناطق Gazi ، Bahçelievler ، Emek ، Tandoğan ، Maltepe ، Demirtepe ، Kurtuluş و Cebeci اقامت دارند. منطقه Gazi در فاصله پیاده تا پردیس اصلی و دانشکده اقتصاد و علوم اداری قرار دارد. دانشجویانی که در دانشکده های دیگر تحصیل می کنند نیز در محله نزدیک دانشگاه زندگی می کنند. نوشتن یک به یک از آنجا که مکانهای زیادی وجود دارد امکان پذیر نیست. 

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *