تافل چیست؟

تافل چیست؟

اگر دانشجوی بین المللی هستید و می خواهید در دانشگاه های یک کشور انگلیسی زبان تحصیل کنید، ممکن است لازم باشد در یک آزمون تافل شرکت کنید.  

 مخفف TOEFL

TEST of English as a Foreign Language

نام رسمی این آزمون است. این آزمون توانایی شما را در مکالمه و درک انگلیسی با تجزیه و تحلیل توانایی انگلیسی شما از نظرخواندن، صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن ارزیابی می کند. این موارد مهارت هایی هستند که برای انجام تحصیلات آکادمیک  مورد نیاز است.

چه کسی نیاز به شرکت در آزمون تافل دارد؟

آزمون تافل توسط بیش از 27 میلیون نفر در سراسر جهان انجام شده است تا این افراد از میزان توانایی خود اطمینان حاصل کنند. این آزمون اغلب توسط دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشوردارند و داوطلبان بورسیه هستند به همراه دانشجویان و کارگرانی که متقاضی ویزا هستند و کسانی که به دنبال پیشرفت زبان خود هستند انجام میگیرد. و به عبارتی دیگر در صورتی که قصد تحصیل در کشورهایی همچون انگلستان ، کانادا ، ترکیه و … دارید باید به دنبال شرکت در آزمون تافل برای  سنجش سطح زبانتان باشید. این آزمون در 165 کشور از جمله ایالات متحده امریکا،انگلیس و استرالیا و همچنین 100 دانشگاه برتر جهان پذیرفته شده اند.  و حدود 4500 مرکز آزمون تافل وجود دارد ، که این بدین معنی است که مرکزی برای دسترسی آسان  شما وجود دارد.

چرا در آزمون تافل شرکت می کنیم؟

موسسات آموزشی و آژانس های دولتی در بیش از 130 کشور جهان هنگام بررسی درخواست برای موقعیت های خاص یا دوره های آموزشی نمره تافل را می پذیرند.حداقل نمره مورد نیاز بسته به موسسه و دوره می تواند بین 61 تا 100 باشد.

مدت اعتبار آزمون تافل چقدر است؟

نتیجه ای که در آزمون تافل خود دریافت می کنید فقط 2 سال معتبر خواهد بود پس از آن دو سال دیگر ثبت نمی شود، بنابراین اگر می خواهید بعد از این زمان برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنید، باید دوباره امتحان دهید.

عناصر مختلف آزمون:

آزمون اینترنتی:                                

TOEFL iBT

محل برگزاری:  آزمون در یک لابراتوار رایانه ای یا در یک لابراتوار زبان برگزار خواهد شد.

هر اندازه در آزمون تافل اینترنتی بتوانید نمره ای بالاتر از 90 کسب کنید، شانس دریافت بورس تحصیلی شما افزایش می یابد. البته این موضوع نه شرط لازم است نه کافی و تابع شرایط تغییر است.

* بخش خواندن

60-100 دقیقه، 3-5 قسمت، 12-14 سوال در هر قسمت

*بخش گوش دادن

60-90 دقیقه، 6-9 قسمت، 5-6 سوال در هر قسمت

* بخش سخنرانی

20 دقیقه طول می کشد و شامل 6 کار گفتاری است.

* بخش نوشتاری

50 دقیقه طول می کشد .

آزمون کاغذی:

TOEFL PBT

* بخش گوش دادن

30-40 دقیقه

شامل 3 قسمت

* بخش ساختار و عبارت نوشتاری

25 دقیقه

شامل 15 تمرین برای تکمیل جمله، و 25 مثال برای شناسایی خطا است.

* بخش خواندن

50 دقیقه، 50 سوال

* بخش نوشتاری

30 دقیقه، شامل یک مقاله نوشتاری شامل حدود 300-250 کلمه است.

تفاوت آزمون تافل به صورت اینترنتی و کاغذی در چیست؟

تفاوت اصلی بین این دو قالب در بخش گفتاری آزمون است که با آزمون ساختار مقاله و بخش عبارات نوشتاری جایگزین می شود.

مراحل شرکت در آزمون تافل:

ابتدا بسیار مهم است که شرایط پذیرش دانشگاه یا موسسه انتخابی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید آیا درخواست شما مورد نیاز است یا خیر.

گام بعدی اطمینان از یافتن یک مرکز آزمون  مناسب برای انجام آزمون در آن است. با توجه به مدت اعتبار این آزمون از زحمت و هزینه ای که برای آن صرف کرده اید نهایت استفاده را ببرید و چشم اندازهای آینده خود را بهبود ببخشید.

شرایط شرکت در آزمون تافل چیست؟

در واقع همه می توانند در آزمون تافل شرکت کنند و هیچ محدودیتی وجود  ندارد. اما برای اینکه نمره قابل قبول ( نمره بالای 70 از 120) را کسب کنید، باید در حد متوسط، زبان انگلیسی را بلد باشید.

آیا می توان فقط در بخش خاصی از این امتحان شرکت کرد؟

خیر. برای کسب یک نمره تافل و اخذ مدرک زبان تافل، داوطلب باید در تمام بخش های آزمون شرکت کند.

زمان برگزاری آزمون تافل؟

آزمون تافل در هر مقطع زمانی 6 ماه زودتر زمان و مکان آن مشخص می شود پس بهترین کار به تعویق نیانداختن آن است. این آزمون حداقل 5 بار در ماه انجام می شود و زمان کافی را برای شما آماده می کند.

 چه مدارکی  برای شرکت در آزمون تافل لازم است؟

برای شرکت در جلسه و همچنین ثبت نام آزمون تافل متقاضی ملزم به ارائه کپی شناسنامه ، کپی کارت ملی و اصل پاسپورت و یک قطعه عکس 4×3 می باشد.

چه روش هایی برای تمرین مباحث تافل وجود دارد؟

*استفاده از منابع و  کتاب های آمادگی تافل * استفاده از مراکز آموزش با تجربه در این زمینه *انتخاب مشاور و مدرس مناسب * استفاده از سوالات و تست های تمرینی * دایره لغات خود را تقویت کنید.* روزنامه های انگلیسی بخوانید یا به اخبار انگلیسی گوش دهید. * از سوال های اصلی آزمون تافل برای مطالعه و تمرین استفاده کنید. *مطالعه فلش کارت ها *مطالعه مقالات *گوش دادن به پادکست ها *گپ زدن با دوستان *رادیو گوش دادن

بهترین منابع برای آمادگی تافل:  

Barron’s TOEFL iBT

این کتاب دارای نمونه سوالاتی است که با توجه به سوالات اصلی آزمون تافل طراحی شده  و دارای معیارهای یکسان با سوالات اصلی آزمون است و یکی از معتبرترین منابع برای آزمون تافل است.

DELTA’S TOEFL iBT

این کتاب منبع اصلی برای آزمون تافل iBT است. هدف اصلی این کتاب تقویت 4 مهارت اصلی است  در واقع یکی از معتبرترین منابع برای مطالعه انگلیسی و آمادگی برای آزمون تافل است. این کتاب در مقایسه با کتاب Barrons حجم و جزییات بیشتری دارد و همچنین استراتژی های زیادی در مورد چگونگی پاسخگویی به سوالات و بخش های مختلف آزمون دارد.

TACTICS FOR THE TOEFL 

این کتاب با محتوای مناسب و مفیدی که دارد دانشجویان را در فرایند یادگیری کمک کرده و پیشرفت چشمگیری را برای آنها رقم میزند. همچنین تمرین های متنوعی همراه با انواع سوالاتی که داوطلبان در TOEFL   با آن روبه رو می شوند را نیز فراهم می آورد.

Longman Preparation Course for the TOEFL

داوطلبین با سطح متوسط زبان را با مهارت های زبانی آشنا میکند و متناسب با هر مهارت اصلی یک بخش در کتاب طراحی شده است که در آنها مهارت های زبانی language skills با هدف فهم و شناسایی بیشتر نکاتی که به طور منظم در آزمون وجود دارند قابل رویت است.

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *