New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

آیلتس چیست؟

IELTS :  Internatonal English Test System 

  سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی

آیلتس یک آزمون استاندارد بین المللی مهارت زبان انگلیسی برای افراد غیر بومی است. توسط مرکز آیلتس استرالیا و شورای بریتانیا مدیریت می شود و در سال 1989 تاسیس شد.

این آزمون معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی افرادی که می خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند و یا کار کنند و یا به آن کشور مهاجرت نمایند.

این آزمون با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان

 استرالیا برگزار می شود. این آزمون در بیش از 270 مرکز امتحانی واقع در 110 کشور IDP

مختلف دنیا برگزار می گردد.  زمان آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد.

بیش از 10 هزار سازمان در سطح جهانی به آیلتس اعتماد دارند، بنابراین هنگام شرکت در این آزمون می توانید اطمینان داشته باشید که توسط موسسات آموزشی، کارفرمایان، دولت ها و نهاد های حرفه ای در سراسر جهان شناخته شده است. سال گذشته نزدیک به 3 میلیون نفر آیلتس را انتخاب کردند.

آیلتس به عنوان یکی از پیشگامان چهار مهارت تست زبان انگلیسی در حدود 30 سال پیش ، همچنان استاندارد تست زبان انگلیسی را برای امروز تعیین می کند. دولت های استرالیا، کانادا، نیوریلند و انگلیس از آیلتس برای پردازش در خواست های مهاجرت استفاده می کنند.

آیلتس دارای 2 نوع است:

آکادمیک

عمومی (جنرال)

گوش دادن و صحبت کردن در هر دو آزمون یکسان است، اما موضوع _ بخش خواندن و نوشتن بسته به اینکه در کدام آزمون شرکت کنید متفاوت است. بخش های گوش دادن، خواندن و نوشتن در تمام آزمون های آیلتس در همان روز تکمیل می شود و هیچ وقفه ای بین آنها وجود ندارد.

آیلتس آکادمیک:

برای ارزشیابی اینکه آیا سطح مهارت زبان انگلیسی شما برای یک محیط دانشگاهی مناسب است یا خیر. این جنبه های زبان آکادمیک را منعکس و ارزیابی می کند که آیا شما آماده شروع آموزش یا مطالعه هستید.  و به زبان ساده تر برای کسانی است که قصد دارند در یک دانشگاه در مقطع کارشناسی یا بالاتر ادامه تحصیل بدهند یا در یک سازمان یا شرکت حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان مشغول به کار می شوند.

آیلتس آموزش عمومی:

مهارت زبان انگلیسی  را در یک زمینه عملی و  روزمره  اندازه گیری می کند. در واقع بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی است. و بخش دوم در مورد جزوات آموزشی  و احتیاجات رفاهی است و به زبانی ساده تر برای افرادی است که قرار است در مقاطع تحصیلی پایین تر به تحصیل بپردازند و یا در یک کشور انگلیسی زبان کار کنند یا به آن مهاجرت کنند.

هدف از آزمون آیلتس چیست؟

  Acronym                                                                                                            IELTS
 

Knowledge/ skills tested                                                                             Listening

Reading

Writing and Speaking of

The English language

                     Purpose                                              To assess the English language

 proficiency of non-native English

speakers.

 

به چه چیزهایی برای این آزمون نیازمند هستیم؟

آزمون آیلتس متقاضیان را در 4 زمینه گوش دادن ، صحبت کردن ، خواندن و نوشتن ارزیابی می کند.

نمره ی قبولی در آیلتس چند است؟

نمره این آزمون در مقیاس 1 تا 9 محاسبه می شود. این مهارت زبان یک داوطلب را آزمایش می کند.

چه کسی واجد شرایط آیلتس است؟

آیلتس را می توان بدون در نظر گرفتن سن، جنس، نژاد ، ملیت و یا مذهب در نظر گرفت. هر چند آزمون آیلتس برای افراد زیر 16 سال توصیه نمی شود.

مدت اعتبار آیلتس چقدر است؟

این آزمون تا 2 سال اعتبار دارد .شاید بپرسید چرا؟ چون سازمان های برگزار کننده این آزمون معتقدند که بعد از این 2 سال ممکن است شخص دچار فراموشی شود و با توجه به ماهیت زبان که فرار است نیاز به تثبیت سطح زبانی دوباره دارد.

آیا می توانم ظرف مدت 2 روز بر ای آیلتس آماده شوم؟

اگر فقط یک هفته برای مطالعه در آزمون آیلتس زمان داشتید وحشت نکنید. اگر از خود می پرسید که آیا وقت کافی برای آماده سازی دارید، پاسخ مثبت است ! اگر از وضعیت خود هوشمندانه و کارآمد استفاده کنید، هنوز می توانید کارهای زیادی برای آماده سازی انجام دهید.

برای حضور در آزمون آیلتس معیار درصدی لازم نیست. آیلتس آزمونی است که شما باید برای اثبات مهارت انگلیسی خود برای پذیرش در دانشگاه های خارجی ارائه دهید.

چه ماهی برای آزمون آیلتس مناسب است؟

نکته خوب این است که اگر شما امتحان خود را درست قبل ازتغییر مباحث ، یعنی اواخر دسامبر،

 آوریل، آگوست برنامه ریزی کنید، 99.99% مباحث را می دانید (ممکن است تعجب آور باشد ) و

 وقت کافی برای آماده سازی همه ی مطالب  خواهید داشت.

برنامه ریزی آیلتس از 4 بخش اجباری و مهم تشکیل شده است: گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن. بخش های گوش دادن و خواندن برای هر 2 دوره ی آموزشی عمومی و آکادمیک ثابت خواهد ماند. با این حال بخش گوش دادن و صحبت کردن از تظر محتوای آزمون متفاوت خواهد بود.

آیا می توانم نمره 9 در آیلتس بگیرم؟

اکثر داوطلبان آزمون می خواهند بدانند که چگونه می توانند نمره 9 را در آیلتس و کسب کنند. درست است گرفتن  این نمره  بسیار دشوار است اما امکان پذیر است با یک برنامه ریزی درست و انتخاب منبع و مرکز آموزش مناسب و حرفه ای.

چند ساعت در روز باید برای آیلتس مطالعه کنم؟

حداقل 5 ساعت مطالعه در روز توصیه می شود. و اگر فقط می توانید حداقل توصیه 5 ساعت رو را انجام دهید، بهتر است این زمان را در 4 یا 5 روز در هفته تقسیم کنید و حداقل یک ساعت مطالعه در روز انجام دهید.

سخت ترین قسمت در آیلتس چیست؟

برخی گوش دادن را دشوار می دانند و نوشتن را آسان. طبق چندین نظر سنجی در مورد ماژول های آیلتس، ماژول نوشتن از بین چهار مهارت سخت ترین است.

اگر نسبت به نمره خود اعتراض داشتید چکار باید کرد؟

اگر بعد از اعلام نتایج نسبت به نمره خود  ، برروی یک یا هر تعداد از مهارت ها اعتراض داشتید، و درخواست تجدید نظر دارید می توان درخواست اعتراض خود را از طریق ایمیل به مرکزی که در آن آزمون داده اید ارسال کنید تا برایتان فرم مربوطه و هزینه لازم را ارسال کنند، بعد از تکمیل فرم و پرداخت هزینه اعتراض شما بررسی می شود. هزینه اعتراض 165 دلار است و تفاوتی در هزینه اعتراض برای یک مهارت یا چند مهارت وجود ندارد. لازم است اگر اعتراض شما مورد قبول قرار گیرد، کل هزینه ی پرداختی به شما عودت داده می شود و در صورتی که نمره شما تغییر نکند، وجه به شما بازگشت داده نمی شود..

بهترین منابع و روش یادگیری آیلتس چیست؟

منابع مشخصی برای خواندن و یادگیری وجود ندارد. اما یک راهنما و مرکز خوب میتواند شما را در این زمینه راهنمایی کند و سطح زبانی شما را بالا ببرد. پس در انتخاب مشاور ومدرس خوب دقت کنید.

موسسه یوس اپلای این امکان را برای شما فراهم کرده است که راحت به بهترین منابع برای یادگیری و آماده سازی آزمون آیلتس دسترسی پیدا کنید.

کلاس های ما شامل دوره های :

Pre-IETS

IETS

قبل از شروع دوره از شما عزیزان تعیین سطح گرفته می شود و طبق دانش و سطح زبانی وارد یکی از دوره ها خواهید شد. ما در اینجا 7 منبع معتبر که در دنیا در حال حاظر جز بهترین کتاب ها به شمار می روند را به شما معرفی میکنیم که برای هر فراگیر کفایت میکند.

1 / official IELTS Practice Materials

کتاب نمونه سوالات آزمون

*توسط موسسه معتبر در استرالیا منشر شده است                                                                         

British council Cambridge  

2 / Barron’s    

کتاب واژگان ضروری

*بخش مهمی از آزمون آیلتس را لغات تشکیل می دهد پس این کتاب کمک شایانی به شما خواهد کرد.   

3) KAPLAN 

کتاب تکنیک های آزمون                                       

*کتاب بسیار مهمی که اطلاعات خوبی در مورد هر چهار مهارت (قبلا در همین مقاله ذکر شده) را ارائه می دهد.

4 /MINDSET

کتاب آموزش مهارت چهار گانه

* این مجموعه کتاب زبان آموز را در مهارت های مختلف آزمون آیلتس کمک و چیره دست می کند. و برای تمامی سطح دانش زبانی چه مبتدی چه پیشرفته کاربرد دارد.

5 / Cambridge                                                                     5) کتاب گرامر زبان انگلیسی

 اگر گرامر ضعیفی دارید، این کتاب پیشنهاد خوبی برای شما است.       *

6 / Tactics for Listening                                                              6) کتاب مهارتهای شنیداری

  *کتابی است که مهارت ها و استراتژی های مناسبی برای تقویت مهارت شنوایی دارد.

7 / FOCUS ON VOCABULARY

کتاب آموزش لغات

*این کتاب یکی از بهترین  کتاب برای یادگیری لغات است. و از این کتاب به صورت مکمل با کتاب باررونز می توان استفاده کرد. این کتاب به طور چشمگیری تسلط شما را بر لغات افزایش می دهد.

باز هم اگر سوالی درباره آزمون آیلتس دارید می توانید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *