New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

معرفی آزمون GRE، GRE چیست؟

معرفی آزمون  GRE، GRE چیست؟
gre2 مرکز مشاوره تحصیلی و اپلای ترکیه و سایر کشور ها در سنندج

 

آزمون جی آر ای یا همان GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination میباشد.

این آزمون برای تحصیلات تکمیلی (مقاطع ارشد و دکتری) مورد نیاز است.

که شامل دو بخش عمومی و موضوعی است.

GRE  عمومی از سه بخش درک مطلب، قسمت تحلیلی و قسمت ریاضی تشکیل شده است.

قسمت درک مطلب

قسمت درک مطلب همانند همه ی مدارک زبان انگلیسی به دانش زبان انگلیسی شما مربوط می­شود و این بخش از آزمون GRE برای کشورهای انگلیسی زبان مثل آمریکا و کانادا مهمتر است. تعداد سوالات 20 می­باشد که بازه ی زبانی 30 دقیقه برای آن درنظر گرفته شده نمره قابل قبول در این بخش 130 تا 170 می باشد.

قسمت ریاضی

در قسمت ریاضی سوالات از ریاضی دوران دبیرستان است. که این بخش آزمون علاوه بر اهمیتش برای کشورهای کانادا و آمریکا، برای کشور ترکیه حائز اهمیت است. این یک واقعیت است که دانشگاه ها به قسمتهای تحلیلی و عددی آزمون GRE بیشتر اهمیت می دهند. این قسمت شامل 20 سوال چندگذینه ای است. که به مدت 35 دقیقه باید پاسخ داده شوند. نمره مورد قبول در این قسمت بسته به دانشگاه مقصد متغییر و بین 130 تا 170 مورد قبول است.

قسمت تحلیلی

قسمت تحلیلی هم برای کشورهایی مثل کانادا و آمریکا مهمتر است و باید متنی به صورت انشا در مورد موضوعی خاص ارائه دهید و یا از شما سوال پرسیده می شود. که سقف نمره ی آن نمره ی 6 است.

متقاضیانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارندو در نظر دارند در دوره های تحصیلات تکمیلی در این کشور شرکت کندد باید در قسمت ریاضی این آزمون شرکت کنند .

امتحان جی آر ای در ایالات متحده آمریکا و کشورهای دیگر از جمله ترکیه به طور عمده در پذیرش در دانشگاه در رشته هایی به مانند مهندسی و علوم اجتماعی استفاده میشود. البته متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و یا حقوق را دارند به جای این آزمون باید در آزمون های یوس و SAT شرکت کنند.

ترکیه

GRE برای متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه جهت مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

در ترکیه این آزمون GRE به زبان انگلیسی برگزار میشود و به منظور دریافت این آزمون توسط ETS برگزار می شود. برای شرکت در این آزمون نیازی به اخذ اقامت ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه ندارید.کسانی که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ترکیه را دارند صرفا در بخش ریاضی شرکت می کنند.

البته کسانی که به زبان ترکی تسلط دارند به جای این آزمون در آزمون ALES شرکت می­کنند که ریاضی به زبان ترکی است.

آزمون GRE موضوعی (تخصصی):

در این آزمون داوطلبان باید به سوالاتی از دروس زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روانشناسی باید پاسخ دهند. این نوع از GRE تقریباً 180 سؤال چند گزینه ای دارد.

در موسسه ی یوس اپلای دوره ی آمادگی آزمون GRE به برای دو بخش ریاضی و انگلیسی آن برگزار می­گردد. بخش انگلیسی 30 جلسه و بخش ریاضی 20 جلسه می باشد.

yos apply
yos apply
مرکز مشاوره تحصیل در ترکیه، (کنکور ترکیه (یوس))

یوس اپلای؛ اولین موسسه ی برگزاری کنکور ترکیه در سنندج. مشاوره ی تحصیل در ترکیه، اروپا و کانادا

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *