New Collection! Get $20 OFF using this coupon: ESSENTIALS20
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

YÖS چیست؟

YÖS چیست؟
چیه؟ مرکز مشاوره تحصیلی و اپلای ترکیه و سایر کشور ها در سنندج

YÖS  مخفف Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı، که به معنای آزمون دانشجویان با ملیت خارجی است.    

هر ساله دانشگاه­ های ترکیه شروع به جذب دانشجوی خارجی می­ کنند، یکی از راه های جذب دانشجوی خارجی یوس می باشد که به نام کنکور ترکیه شناخته می شود. با جذب دانشجوی خارجی، دانشگاه ­ها بین­ المللی می ­شوند و رتبه­ ی آنها در سطح جهانی، در سایت­ های رتبه بندی دانشگاه­ ها، ارتقا پیدا می­ کند.

برای ورود به دانشگاه­ های ترکیه در مقطع کارشناسی یا دکترای عمومی، برای دانش­ آموختگان سیستم آموزشی نظام قدیم، داشتن مدرک پیش ­دانشگاهی الزامی ­است و برای دانش آموختگان سیستم نظام جدید، مدرک سال آخر متوسطه الزامی است.

حدود 40 تا 50 دانشگاه آزمون یوس برگزار می­کنند. و بعضی از دانشگاه­ها نمره­ی این آزمونها را قبول می­کنند. که دانشگاه­ها در شهر­های استانبول، آنکارا، ازمیر و خود دانشگاه برگزار کننده­ی آزمون یوس، مرکز آزمون دارند.

این آزمون شامل سه مبحث درسی است، هوش (که از قبل این واحد درسی را نخوانده­ ایم) که معمولاً 50 درصد آزمون است، ریاضی (مباحث ریاضی متوسطه و یکسری مباحث دیگر که مخصوص یوس است) 40 درصد آزمون و هندسه (مباحث هندسه­ی متوسطه) که 10 درصد آزمون را شامل می ­شود.

نمره­ ی آزمون یوس از 100 محاسبه می ­شود. این آزمون اکثراً 80 سوال می­باشد که در بازه­ ی زمانی 120 دقیقه برگزار می­ گردد.

نمره­ ی کسب شده از آزمون­های یوس برای انتخاب رشته­ ی چندین دانشگاه استفاده می ­شود.

در آموزشگاه یوس اپلای، ما دوره­ ی آمادگی یوس را برگزار می کنیم، با چهار گروه تیر، مرداد، شهریور و مهر. بازه­ ی زمانی این کلاس­ ها تا اسفند ماه است.

خدمات ما در این دوره­ ها شامل؛ کلاس ­های هوش، ریاضی، هندسه، آموزش زبان ترکی، آزمون­ های آزمایشی هفتگی، برنامه ریزی و مشاوره­ ی درسی، پشتیبانی، ارائه ی کتب، همراهی آموزشی در تور آزمونها و انتخاب رشته ­ی تحصیلی است.

برای دریافت مشاوره و ثبت ­نام در دوره ­های یوس (کنکور ترکیه) به لینک زیر مراجعه کنید

https://Wa.me/00989100388582

نوشته های مرتبط
3 دیدگاه

[…] YÖS کلاس های یوس کلاس های زبان ترکی آزمون های آزمایشی هفتگی مشاوره و برنامه ریزی کتب درسی انتخاب رشته […]

[…] YÖS کلاس های یوس کلاس های زبان ترکی آزمون های آزمایشی هفتگی مشاوره و برنامه ریزی کتب درسی انتخاب رشته […]

[…] YÖS کلاس های یوس کلاس های زبان ترکی آزمون های آزمایشی هفتگی مشاوره و برنامه ریزی کتب درسی انتخاب رشته […]

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *